Logo Kurier Iławski

Pierwsza strona
INFORMACJE
Opinie
Kurier Zdrowia i Urody
Papierosy
CENNIK MODUŁOWY
Ogłoszenia drobne
Ogłoszenia modułowe
Stopka
Wyszukiwarka
FORUM

INFORMACJE
Jak trwoga to do... piwnicy
Nie daj się oszukać!
Zbudują wojskowy radar radiolokacyjny
Pierwsza taka operacja
Do studzienki mógł wpaść człowiek!
Jakie komitety wystartują w wyborach?
Wilki rozszarpały psy domowe na oczach dziecka
Radna Ewa Jackowska: Czuję się oszukana!
Leczyła duszę i ciało. Anna Betley-Duda
Urodziła na klatce schodowej
Film „Na żelaznej drodze: 150 lat kolejowej Iławy”
Strajk w markecie Kaufland
Atak wilka na dzieci
Historyczne nominacje rządowe dla naszych z regionu
Budowa zabrała młode życie
Szokujący incydent w Szkole Podstawowej nr 1
Burmistrz jednak podnosi podatki
Tragedia w fabryce Szynaka. Zabiła go rutyna? Brak nadzoru?
Napisała ciąg dalszy „Znachora”
Zakaz wejścia na internę szpitala
Więcej...

Forum

45045. 
Jakże miło na sercu, gdy dowiadujemy się o sukcesie sportowym zawodniczki z małej miejscowości wiejskiej, a już szczególnie skąd pochodził mój Dziadek i Mama – z Kazanic [w gminie Lubawa]. Jest nią Pani Monika Jackiewicz, która zdobyła mistrzostwo Polski w maratonie.

Wywodzi się z też z Kazanic, gdzie się urodziła, skąd rodem również moja gałąź rodzinna dziadka Józefa Junkra. Od niego wiele opowiadań słyszałem o Kazanicach w tym o jego udziale w I wojnie światowej, jako kanoniera z zaprzęgiem końmi.

Na Pani Moniki występ na olimpiadzie w Paryżu czekam z utęsknieniem, a wiem, że to droga trudna, by na tak ważną imprezę się nawet zakwalifikować. Tak w sporcie było i będzie.

Podobnie los mi sprzyjał, że byłem pierwszym trenerem i wychowawcą sportowym Małgorzaty Birbach, która pochodziła z miejscowości Skarszewo (powiat nowomiejski). Pani Małgorzata pozostawiła w swej sportowej historii wiele światowych wyników i osiągnięć na długich dystansach. A jej największym sukcesem był udział w maratonie na olimpiadzie w Barcelonie w 1988 roku.

Zatem Pani Moniko – niech Ci los sprzyja i trenerowi!
 Feliks Rochowicz
 Iława, Wtorek 21-11-2023

45044. 
Taka oto chora sytuacja.
Jest parking przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ulicy Sucharskiego na Lipowym Dworze w Iławie, czyli popularnie mówiąc - szkoła "szóstka"
Piękny, nowiutki, nowoczesny budynek, szeroki i duży parking, ale brak tutaj miejsc dla osób niepełnosprawnych, a przecież jest to szkoła specjalna… To nie żart.
Rodzice z chorymi dziećmi z problemami ruchowymi codziennie pokonują kilkadziesiąt metrów niosąc dzieci aby odprowadzić do szkoły, bo inwestor, Starostwo Powiatowe w Iławie, nie pomyślał o przynajmniej jednej niebieskiej kopercie dla osób niepełnosprawnych.
Może nasz "Kurier Iławski" zajmie się problemem i zwróci uwagę dyrekcji szkoły i urzędnikom wyżej?
 rodzic
 Iława, Poniedziałek 20-11-2023

45043. 
Obniżka rachunku za prąd dla gospodarstw domowych!
Komunikat dla klientów ENERGA!

Zobacz:
https://www.kurier-ilawski.pl/ogloszenia/Obnizka-rachunku-za-prad-dla-gospodarstw-domowych/6100
 BIURO OGŁOSZEŃ
 KURIER IŁAWSKI, Niedziela 19-11-2023

45042. 
Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło tury ferii zimowych 2024 dla uczącej się młodzieży:

15 stycznia – 28 stycznia
dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;

22 stycznia – 4 lutego
podlaskie, warmińsko-mazurskie;

29 stycznia – 11 lutego
lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;

12 lutego – 25 lutego
kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 18-11-2023

45041. 
Odnośnie wpisu numer: 44991

Żeby jakiekolwiek zmiany w iławskim LO były możliwe trzeba byłoby zmienić wicedyrekcję...
 Zbyszko
 Iława, Sobota 18-11-2023

45040. 
Odnośnie wpisu numer: 45002

A co słychać w Zespole Szkół Lubawa?
A jak tam uczą nauczyciele?
 były uczeń
 Lubawa, Piątek 17-11-2023

45039. 
Dlaczego na prostym i bezkolizyjnym odcinku drogi z Iławy do Lubawy nagle wyrasta znak ograniczenia prędkości do 60 km/h? Po co?
Sami zobaczcie.
Jedziemy w kierunku do Lubawy. Mijamy zjazd na Smolniki, wychodzimy na prostą, około 1 kilometra dalej, las i spokój, nic się nie dzieje i nagle - stoi ograniczenie prędkości. Za około 500 metrów kolejny znak - odwołanie ograniczenia prędkości.
Kto i po co ustawił ten znak? Czy można to wyjaśnić?
 kierowca
 Iława-Lubawa, Czwartek 16-11-2023

45038. 
Niemcy. Rząd Scholza dopuścił się złamania konstytucji. Niemiecki Sąd Najwyższy orzekł, że przeniesienie miliardów euro długu związanego z pandemią do oddzielnego funduszu klimatycznego było NIEZGODNE z prawem.
Teraz Berlin został z dziurą w budżecie sięgającą ponad 60 miliardów euro i potencjalnie całkowitego zatrzymania sztandarowego programu "transformacji energetycznej".
Minister gospodarki Robert Habeck dzień wcześniej zapowiedział, że negatywne orzeczenie będzie jak "wyciągnięcie dywanu" spod rządowego planu stabilizacji gospodarczej Niemiec.

https://brusselssignal.eu/2023/11/german-government-on-the-ropes-after-devastating-budget-ruling
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Czwartek 16-11-2023

45037. 
Picu picu, mój dziedzicu – tak mówi się do osoby wciskającej kit. Dzisiaj mówi się tak do Tuska, Hołowni i innych z PO i PSL, próbujących Polakom sprzedać kłamstwa od 4 lat.
Tymczasem mój bliski sercu, poświęcający się PiS, to idealiści i dlatego dostają po pupie. Zaś sfora dzikiej opozycji dożera im do gardeł i krew spuszcza.
Ideały są jak niedosięgłe gwiazdy i należy się według nich TYLKO orientować, kierować – powiadają marzyciele. Zatem partia płynie jak żagiel, wiatr nią targa jak chce, a kierunek trzyma według gwiazd.
 Marszałek
 Iława, Środa 15-11-2023

45036. 
Odnośnie wpisu numer: 45030

Podcast marszałka Hołowni.
Dziecko posłanki Gajewskiej.
Pizza Donalda Tuska.
Tatuaże Józefaciuka.

Na tym polega odwracanie uwagi społeczeństwa. Państwo polskie będzie zwijane w aurze radosnych komentarzy fajnoPolactwa.

Oto fakty realne. Siemoniak chce wycofać wojsko i policję spod granicy. Ochojska chciałaby, żeby mur został zburzony. Ale to niedobry Kaczor zrobił głupie referendum.

Obudzimy się z ręką w nocniku. Oni kraj rozpieprzą, rozkradną, narobią problemów o których wszyscy myślimy, przy których patologie neoliberalnej III RP to błahostki. Polsce grozi inwazja imigrantów, ich bandytyzm, niespotykane złodziejstwo PO, rozbrojenie armii i wojna z Rosją.
 Agent J-23
 Iława, Środa 15-11-2023

45035. 
Z celi do Brukseli.
Włodzimierz Karpiński.
Koalicja Obywatelska.
Naprzód!
 anty-bolszewik
 Iława, Wtorek 14-11-2023

45034. 
Odnośnie wpisu numer: 45028

Pan Antoni Kwaśniewski, prezes iławskiego Stowarzyszenia Dzieci Wojny, napisał LIST OTWARTY do Dawida Kopaczewskiego, Burmistrza Miasta Iławy, pod znamiennym tytułem „AROGANCJA”.

Czytajcie w gazecie „Kurier Iławski” od środy 15 listopada.
 Jarosław Synowiec
 KURIER IŁAWSKI, Wtorek 14-11-2023

45033. 
Odnośnie wpisu numer: 45028

Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi ze Stowarzyszeniem Dzieci Wojny? Bo z tego co rozumiem, to dzieci urodzone w czasie lub po wojnie. Tylko że praktycznie wszyscy Polacy to dzieci lub wnuki dzieci w tym okresie urodzonych.
Mój śp. dziadek, kombatant, niezbyt przychylnie się wypowiadał o tworzeniu kolejnej grupy domagającej się przywilejów.
Rozumiem np. kombatantów, inwalidów wojennych, ale że z samego faktu urodzenia się w tym czasie ma wynikać jakiś przywilej? Szacunek należy się każdemu, szczególnie osobom starszym. Opieka każdemu naszemu emerytowi, zapracowali sobie na to.
 Nemo
 Iława, Wtorek 14-11-2023

45032. 
Odnośnie wpisu numer: 45030

I tak słynna Trzecia Droga została Trzecią Nogą koalicji ryżego...
Nadzieja matką głupich...
 Ola Mała
 Lubawa, Poniedziałek 13-11-2023

45031. 
Pełny spokój! Mój spokój bierze się stąd, że wbrew „analizom” dyżurnych „ekspertów” TVN24 i „Gazety Wyborczej”, Polacy wcale nie zagłosowali za „europejską Polską” i zmianami obyczajowymi.

Około 9 milionów głosowało na konserwatyzm w ostrym wydaniu, bo tyle poparło PiS i Konfederację.

Trzy miliony głosów dla „Trzeciej Drogi” to też nie są głosy, które można wrzucić do centrolewicowego worka, ale jest to centroprawicowa reprezentacja.

W „tęczowej koalicji” najsłabszym ogniwem jest Lewica i tutaj nie ma przypadku, to po prostu odzwierciedlenie światopoglądu Polaków, którzy generalnie rzecz ujmując najbardziej odrzucając skrajności.
 Matka Kurka
 PL, Poniedziałek 13-11-2023

45030. 
Odnośnie wpisu numer: 45022

Zero złudzeń.
Zamiast treści, będzie ciągłe podbijanie emocji, a najłatwiej jest grać na emocjach negatywnych.
Rechot, docinki i wrzaski nawet podczas orędzia Prezydenta RP w trakcie inauguracyjnego posiedzenia Sejmu to prosta konsekwencja wyboru na "przedstawicieli Narodu" zwykłych gówniarzy, prymitywnych chamów i wulgarnej patologii.
Nadeszła "demokratyczna" kadencja "jebać" i "wypierdalać". [...]
 Sokrates
 Iława, Poniedziałek 13-11-2023

45029. 
Sprawdźcie dokładnie skandal wokół zboża "technicznego" zwożonego na potęgę hurtowo z Ukrainy, a dokładniej kto takim zbożem w naszym regionie obracał.
Proszę zwrócić uwagę na firmę [...] z siedzibą w Brzoziu Lubawskim, gmina Nowe Miasto. [...]
Recydywa gospodarcza. Swego czasu błysnęli aferą rekrutacyjną w Holandii.
Masowo wykorzystywali polskich emigrantów zarobkowych. Hieny.
 sygnalista
 Lubawa, Niedziela 12-11-2023

45028. 
Co za wstyd, Panie Burmistrzu Kopaczewski!
Podczas akademii na placu przed iławskim Ratuszem z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski wszystkich zaproszonych gości Pan odczytał i przywitał, ale pominął Pan obecnego w pierwszym rzędzie Prezesa Stowarzyszenia Dzieci Wojny, Antoniego Kwaśniewskiego.
[...]
W co Pan grasz, Panie Burmistrzu?! Jak tak można haniebnie traktować naszych zasłużonych seniorów?!
[...]
Hańba! Hańba! Hańba!
 Sokole Oko
 Iława, Niedziela 12-11-2023

45026. 
Odnośnie wpisu numer: 45018

Zatem kolega jest za dawną oceną - tak, czy nie? Bo ja za dawną.

Przy okazji wspomnę. Był taki profesor, belwederski nawet, Handtke, któremu przyśniło się, by po podstawówce było 3-letnie gimnazjum. Ono szybko upadło.

Myśmy przeszli kształcenie w LO bez żadnych różnicowań, tzn. jeden program, po którym szliśmy na wszystkie studia, od medycyny przez politechnikę, humanistykę, SGH SGPiS, i dziesiątki innych uczelni. I tak się u nas składało ze każdy gdzie chciał, ten się dostał.

Zatem nasi nauczyciele się dobrze wywiązali z przekazu swej wiedzy nawet doskonale.

A teraz jeden na drugiego się ogląda: nauczyciel na ucznia, że tępy, a uczeń na nauczyciela, że źle uczy.

Jeśli chcesz zostać profesorem, naukowcem, inżynierem prawnikiem, medykiem, konstruktorem i Bóg wie kim jeszcze, to pochyl się nad książką i ryj jak kret twardą ziemię. Inaczej zostajesz idyllą maleńką taką...
 Feliks Rochowicz
 Iława, Niedziela 12-11-2023

45022. 
Ku pamięci.
Śmieszy żenujące poparcie Konfederacji w wyborach prezydenckich 2020 dla Rafała Trzaskowskiego [PO].
Dziś, ten sam Rafał Trzaskowski, synuś rodziców z komunistycznej policji politycznej, hardo zapowiada zakończenie w stolicy Marszu Niepodległości w przyszłym roku.

Kurtyna.
 patriota z błota
 Iława, Sobota 11-11-2023

45021. 
Umowa koalicyjna.
Bardzo słabiutki zbiór bolszewickiej antypolityki.
Z solennie obiecywanych 100 konkretów pozostały 24 bzdety.

Warto wydrukować, przeczytać, zapamiętać i zachować.
https://files.niezalezna.tech//storage//documents/upload/2023/11/10/ox3mDdF9wXEw6IFn5b1TKrC97z1tEgyWMfSc5t0I.pdf
 anty-bolszewik
 Warszawa, Piątek 10-11-2023

45020. 
Odnośnie wpisu numer: 45012

...to po co Ci tak zależy na poprawieniu akurat tego sprawdzianu? Wystarczy, że w następnym sprawdzianie ściągnie lub odpisze od koleżanki (kolegi) i ma do przodu, a że jej matma do niczego się nie przyda (tak jak tobie) to olejcie to i skupcie się na tym, co się córci przyda w życiu.
To właśnie powiedziałem synom (tylko im właśnie, o ironio, matma była potrzebna).
A co do kosza na głowie, to nie myślałem o twojej córce, tylko właśnie, że dano uczniom dużo bzdurnych uprawnień. To dlatego dochodzi do takich sytuacji, albo jeszcze bardziej wyrafinowanych, np. oskarżono nauczyciela z naszego powiatu, że dziewczynka była molestowana przez nauczyciela za to, że dostała dwóję.
To dlatego dziś nauczyciele odchodzą z zawodu. [...]
 Emeryt
 Iława, Piątek 10-11-2023

45019. 
Odnośnie wpisu numer: 45013

Czyżby Sodoma i Gomora nam groziła…

Polski naród nie dostrzega, że zmierza ku zagładzie. Zresztą nie ma już polskiego NARODU, a obywatele. A więc, jeśli użytkownik budy na śmieci itp. nie rozróżnia biologicznych od reszty, to z kim mamy doczynek? Wrzuca gdzie popadnie. Robi tak kompletny idiota.

Rozegra się walka politykę, i o porządek też. Chyba widzicie ten burdel? Za duże pieniądze zainstalowano kamery, by patrzyły kto idzie do śmietniska i z czym? I nie myślcie, że kamery widzą co w worku niesie i do jakiego pojemnika wsypie, żółtego, czy innego? Nie!

Dlatego, zdaje mi się, że kamery są bezsensem. Na mieście np. mamy pomazane przystanki i wejścia do domów itp. Kamery podobno widzą i nic z tego, bo lumperia smaruje gdzie tylko chce i nikt ich nie wyłapie [...]

A teraz te wybory do obory. Ostatnie głosowanie pokazało prawdę nad prawdami dokąd zmierzamy i w czyje ręce wpadamy. Stąd larum wołajmy. [...] Józefie Piłsudski – powstań! Józefie ratuj! Ześlij nam brygady. Nas nie ma kto ratować! Ani rządzić nami.
 Marszałek
 Iława, Piątek 10-11-2023

45018. 
Odnośnie wpisu numer: 45011

Nie rozumiem o co ci chodzi, Marszałku.
Kiedyś skala była 2-5, wprowadzono 1 i 6 jako oceny skrajne, z jednej strony dla wybitnego ucznia, z drugiej dla najgorszego ucznia. Obie w założeniu miały pomóc ocenić nauczycielom najlepszych i najgorszych. W rzeczywistości nauczyciele potraktowali 1 jako dawną 2 i tak naprawdę sprowadzili to wszystko jak zwykle do zera.
Np. klasówka z matematyki - aby otrzymać 1 musisz mieć 40-50 procent zrobionego materiału. Czyli pozostałem 50-60 procent rozdzielone jest na 5 ocen. Totalna bzdura. Bo 50 procent to powinna być 3, wtedy to miałoby sens, ale lepiej jest wysłać uczniów na korki niż normalnie ocenić.
 [iławian 45]
 Iława, Piątek 10-11-2023

45015. 
Polska młodzież łatwa w hodowli.
Niemiec i Moskal zadowoleni.
 anty-bolszewik
 Iława, Piątek 10-11-2023

45012. 
Odnośnie wpisu numer: 45007

Dziękuję.
Jestem na początku drogi wykształcenia moich dzieci. Doskonale jednak pamiętam swoją naukę. Jestem 30 lat po szkole i nigdy absolutnie nigdy nie przydały mi się całki i różniczki. Wychodzi na to, że nie uczyłem się ani dla ocen ani dla siebie?
Jakby moja córka założyła nauczycielowi kosz na głowę to sama chodziłaby z takim cały tydzień.
 Ojciec Mateusz
 Iława, Czwartek 09-11-2023

45011. 
Odnośnie wpisu numer: 45002

Kolego stare powiedzenie: "Non scholae, sed vitae discimus".
[z łaciny: "Nie uczymy się dla szkoły, ale dla życia"].

A wiecie co zaszkodziło uczniom też: idiotycznie wprowadzenie oceny "2", jako tej, która daje przejście do klasy następnej. Niech mnie gęś kopnie! Takie to mieliśmy reformy liberałów!
 Marszałek
 Iława, Czwartek 09-11-2023

45010. 
Odnośnie wpisu numer: 45002

Przestańcie krytykować Ojca Mateusza. Niestety LO Iława schodzi na psy coraz bardziej.
Faktycznie.
Klasówki z matematyki sprawdzane są z potwornymi opóźnieniami. I nie ma co tu tłumaczyć nauczycieli przepracowaniem, bo takowego zbytnio nie ma.
Krytykowanie uczniów, że nie siedzą cicho i nie kochają się w nauczycielach - też nie jest pomocne do diagnozy sytuacji. [...]
 iławianin [45]
 Iława, Czwartek 09-11-2023

45009. 
Po czasie "jebania PiS-u" przyszedł czas na pracę, a jak wiadomo, praca to chamski sport.
Jeśli prawdą jest to, co się mówi o "sporach programowych" pomiędzy tymi zabawnymi 13 partyjkami tworzącymi koalicję totalnej opozycji, to może być tak, że rząd nie będzie w stanie przeprowadzić niczego bez zgody Kaczafiego; że już o Dudaszu nie wspomnę.
No...
Popcorm się grzeje, piwo się chłodzi.
 Jimmy
 Warszawa, Środa 08-11-2023

45007. 
Odnośnie wpisu numer: 45002

Tak Ojcze Mateuszu, jestem z tych czasów, że dostałem linijką po łapach, ale wiedz, że za moich czasów nikt, ale to nikt, nie odważyłby się nauczycielowi kosza na głowę założyć.

Ja się ucieszyłem gdy mój syn dostał "dwóję" z matmy w takich samych okolicznościach niezapowiadanej klasówka z materiału starszego niż 30 dni. A czemu cieszyłem się? Bo dowiedziałem się, że uczy się dla ocen a nie dla wiedzy. Wytłumaczyłem mu więc na czym to polega i dzięki temu skończył polibudę, ma dobrze płatną pracę a wcale nie był prymusem ani w średniej szkole, ani na polibudzie. Jego koledzy, którzy byli orłami w średniej i na pierwszym roku nie skończyli studiów, bo według mnie uczyli się dla ocen.

Za moich czasów "trója" w iławskim LO znaczyła więcej niż "piątka" w LO w Łasinie, obojętnie z jakiego przedmiotu. A już "trójka" u "Małej" to tak, jak "szóstka" w Łasinie (chociaż wtedy nikt o takiej ocenie jeszcze nie słyszał, bo skala kończyła się na "piątce").

Ale ja mam szczęście, bo już wykształciłem dzieci, a ty jesteś na początku. Powodzenia.
 emeryt
 Iława, Wtorek 07-11-2023

45006. 
Kierownik piaskownicy pojechał na osiołku do centrali wysypiska walczyć o zatrzymanie kolejnej podwyżki cen wywozu śmieci. Jak zwykle nie dał rady. Jak zwykle rozpłakał się. Ale postanowił przekuć swą porażkę, jak zwykle bezwstydnie – w kolejny sukces ogromnego wysiłku, który w mozole musiał ponieść. Heroizm nie byle jaki...

Kierownik piaskownicy jak zwykle postanowił obwieścić swojej sekcie internetowych wyznawców w swoim niepowtarzalnym stylu, że walczył jak lew, ale wraże siły piekieł przegłosowały go, ostatniego sprawiedliwego.

A cała sztuka w jego cyrku polega na manipulacji, czyli przemilczeniach.

Zamiast, na przykład, przed głosowaniem zmontować konstruktywną koalicję przeciwnych podwyżkom, to on pojechał do centrali po próżnicy, spalił tlen, paliwo, nażarł się ciasteczek, oczywiście podniósł rękę i ZAGŁOSOWAŁ, dając się oczywiście przegłosować, i wrócił do domu żeby móc ogłosić na swoim Facebooku, że walczył jak Rejtan pod drzwiami.

Sekta kierownika łyknęła ze zrozumieniem, nawet uznaniem kolejny popis nieudolności króla internetu... Wspólnota miernot przyjęła go ze smutkiem i współczuciem... Solidarni w niedoli...

Od stycznia zapłacimy ponad 30% więcej - opłata rośnie z 22 zł na 29 zł (od osoby).

Kolejna podwyżka to kary za brak segregacji z dotychczas 44 zł do aż 87 zł (od osoby), czyli blisko 100 procent! Miód-malina!

I tak się kręci ten nasz cyrk iławski w piaskownicy już 5. rok...
 Jarosław Synowiec
 Wariatkowo, Poniedziałek 06-11-2023

45004. 
Rozwydrzone „Julki” z piorunami na darmo maszerowały na czarnych marszach i krzyczały „Wyp***ać!”.
Lewica już odpowiedziała: „Aborcja w tym sejmie nie przejdzie”.
Głupio wyszło.
 Sokrates
 Lubawa, Poniedziałek 06-11-2023

45003. 
Nie rozumiem tego kipiącego wkurwu POstKOmuny po decyzji prezydenta Dudy o desygnowaniu Morawieckiego na premiera. Zwyczaj konstytucyjny został dochowany, ale - no przecież - i tak "nie zmontuje większości", więc o co te larum paniczne...?
 anty-bolszewik
 Iława, Poniedziałek 06-11-2023

45002. 
Odnośnie wpisu numer: 44996

Emerycie!
Widzę, że ty jesteś z czasów, że byś jeszcze linijką dał po łapach. Te czasy na szczęście bezpowrotnie minęły.
Szkoda, że odniosłeś się tylko do tego fragmentu, który jest ci wygodny. W szkołach obowiązują zasady i chodzi o to żeby obowiązywały wszystkich a nie tylko tych słabszych. Jeśli nauczyciel sprawdza klasówki miesiąc, to znaczy, że ma problem z organizacją czasu. Przepisy w tym przypadku są jednoznaczne i nie wolno ich łamać.
Nigdzie nie pisałem o głaskaniu uczniów.
 Ojciec Mateusz
 Iława, Poniedziałek 06-11-2023

45001. 
Odnośnie wpisu numer: 44991

Dlatego też zapewne prywatna szkoła AZPO z Lubawy jest niewygodna dla lokalnej oświaty powiatowej.
Tam dzieciaki chodzą z uśmiechem na każdym etapie nauczania.
 AZPO FUN
 Iława, Poniedziałek 06-11-2023

45000. 
Odnośnie wpisu numer: 44991

W liceum wystąpił problem nie lada jaki – uczniom łamią psychikę. Ale! Pamiętajcie i to, że bywa odwrotnie, gdy belfrowi siada psychika.

Często sobie zadaję pytanie: czy to jest miłość, czy to kochanie, czyli kto kogo kocha na tych waszych lekcjach. Kiedy marzyłem wyrosnąć na człowieka, to w ławeczce siedziałem cicho i pilnie słuchałem, co mówią profesorowie przedmiotów. Wiele też dziewcząt tak się wpatrywało w młodych nauczycieli, że nie jednemu serce złamały. Wiele notowałem ciekawych przypadków.

A może odbija się wam ta bezsensowna asertywność (poczytajcie co to znaczy) w wykładach nauczycieli waszych. Albo inaczej: gdzie błąd i czyj, że psychicznie nie wytrzymujecie. Być może szaleństwo niektórych nauczycieli w wymaganiach, albo wasza ciasnota w myśleniu, nie pozwala wam wypłynąć na szerokie wody.

Bywało, że nauczyciela ot takiego luzaka, niedołężnego, to uczniowie „w ciula go robili” – taki był odzew. Inaczej: każdy „Takie widzi świata koło, jakie tępemi zakreśla oczy”.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 06-11-2023

44999. 
Przeżyliśmy Niemca, przeżyliśmy Ruska.
Przeżyjemy również Donalda Tuska.
 Marszałek
 Iława, Poniedziałek 06-11-2023

44998. 
Kiedyś sądzono, że przyczyną głupoty jest brak dostępu do informacji, ale internet dowiódł, że to nie w tym rzecz.
 głupek
 Iława, Niedziela 05-11-2023

44997. 
Odnośnie wpisu numer: 44991

No patrz Pan! A to nowość! Dzieciaki poszły do LO i myślały, że będą błyszczeć, a tu okazało się, że trzeba wkuwać i wkuwać, że już na nic innego czasu nie ma.
Ot rozwiązanie zagadki.
 rozbawiony
 Iława, Niedziela 05-11-2023

44996. 
Odnośnie wpisu numer: 44994

Nie rozśmieszaj mnie, Ojcze Mateuszu [...]. Uczeń dostaje dwóję, bo Pani zrobiła sprawdzian z materiału, który był przerabiany miesiąc temu, a przecież oni uczą się już czegoś innego. Czyli, według ciebie, uczniowie nie muszą znać materiału starszego niż 30 dni?
Boże, chroń nas od takich Ojców i Matek [...] jako przyszłych nauczycieli moich wnuków.
 emeryt
 Iława, Niedziela 05-11-2023

44995. 
Odnośnie wpisu numer: 44991

To wszystko prawda, ale reformę szkoły trzeba by zacząć od dyrektora, a ten jest kolegą partyjnym Macieja Rygielskiego [PO] w Starostwie powiatu, więc na razie będzie bez zmian.
Zatem liceum w Iławie, póki co, będzie najlepszą szkołą w Iławie, ale najgorszą w województwie.
 rodzic 2
 Iława, Niedziela 05-11-2023

44994. 
Odnośnie wpisu numer: 44991

A jak mają się czuć uczniowie, gdy pani od matematyki robi sprawdzian z działu niemal miesiąc po jego zakończeniu i gdy uczniowie uczą się już czegoś zupełnie innego...?
A sprawdziany sprawdza kolejny miesiąc.
[...] Zgodnie z zasadami, oceny niedostateczne wtedy nie powinny być wpisane do dziennika. Oczywiście uczeń może się na to zdecydować, ale od razu dostaje informację, że sprawdzian powtórkowy będzie dwa razy trudniejszy. Poprawa oceny niedostatecznej? Oczywiście. Dopiero na koniec semestru.
To tylko jeden przykład ignorancji, rażącej niekompetencji i zwykłej głupoty pani XX - tym razem oszczędzę jej nazwisko. Problem nie dotyczy jednego nauczyciela i tylko jednego przedmiotu.
Liceum korepetycjami płatnymi stoi. Szkoda, że ludzie nie piszą wprost, oszczędziłbym córce tej szkoły. Podobno w budowlance jest o wiele lepszy klimat.
 Ojciec Mateusz
 Iława, Niedziela 05-11-2023

44993. 
Czyżby dyrektor SOK [Suskiego Ośrodka Kultury] zamieszkał w budynku ośrodka kultury w Suszu?
Czyżby po to powstały pokoje i pomieszczenia mieszkalne?
A może lepiej byłoby je wykorzystać jako przestrzeń wspólną dla ogólnych działań publicznych i kulturalnych?
 Marietta
 Susz, Sobota 04-11-2023

44992. 
Czy każdy szukający czegoś nowego podczas wyborów już zrozumiał, że głosując na Trzecią Drogę [PSL, Hołownia] tak naprawdę głosował jednak na Donalda Tuska?
To był tylko zabieg socjotechniczny, aby ten niemiecki słup znowu został hamulcowym premierem polskiego rządu.
Gratuluję.
 radny prawicowy
 Iława, Sobota 04-11-2023

44991. 
Co się dzieje w iławskim liceum Żeromku?
W tej szkole uczniowie mówią, że "siada im psycha". Sytuacja jest mocno alarmująca. Od wielu lat nic się nie zmienia. Coraz częściej słychać tam o próbach samobójczych uczniów.
Objawy depresji wśród młodzieży to nie tylko efekt odrzucenia przez kolegów, ale przede wszystkim "przez szkołę". Wrogiem są głównie ci nauczyciele, którzy swoją postawą powodują, że nasze dzieci czują się gorsze i zamykają się w sobie.
Organ prowadzący szkołę, starosta iławski, wie co dzieje się w szkole i nic z tym nie robi...
 rodzic
 Iława, Piątek 03-11-2023

44990. 
Czy słyszeliście, jak "uśmiechnięci, otwarci, nowocześni, praworządni europejczycy" planują zdejmować nieprawomyślnych sędziów z urzędu?
Ręcznie, totalitarnie. W drodze... rozporządzenia lub dekretu. Tak! Sojusz sił "demokratycznych" ma większość matematyczną, więc zrobią co zechcą.
Ale to jeszcze nic.
Najnowszy pomysł to sugestie karania na podstawie przepisów z mocą wsteczną.
Tak właśnie było w prawodawstwie III Rzeszy. Od tego tylko krok, aby jeszcze tym samym wzorem dodać karę śmierci.
No jasne, że „praworządnie”.
 Agent J-23
 Iława, Czwartek 02-11-2023

44988. 
Młodzież aspirująca do miana nowoczesnych Europejczyków sprzedała Polskę Niemcom za pizzę i wolną skrobankę, lecz w nagrodę będą elitą na niemieckich polach szparagów oraz w niemieckich domach starości, wycierając tyłki starym eSSesmanom. Frajerzy.
 Jimmy
 Iława, Czwartek 02-11-2023

44987. 
Byłem na cmentarzach i grobach.
Chciałem zobaczyć czy Julki już założyły burki.
:-D)
 anty-bolszewik
 Iława, Czwartek 02-11-2023

44986. 
Tak, chcę Polski śmierdzącej kiełbasą i wódką. Solidarnej z robotnikiem i chłopem. Opartej na tożsamości, a nie bezrefleksyjnej inspiracji.

Kiełbasa, wódka, tożsamość i solidarność nie mają na imię PiS. PiS jedynie, jak na cynicznych makiawelistów przystało, odpowiedział na potrzeby i lęki od dłuższego czasu opluwanej rzeszy mieszkańców wsi i miast powiatowych.

I na co w takiej sytuacji zagłosować ma wyborca Polski gminnej i powiatowej? Jaką mu wskazaliście alternatywę? Nadętego, wymuskanego bubka dowartościowującego się znajomością języków, w których nie ma do przekazania niczego wartościowego? To ma zaimponować rolnikowi wstającemu rano obrządzić świnie?

Czy wy nie widzicie tego, jak z każdym kolejnym rokiem oddalacie się od macierzy i dryfujecie w szambie różnorodności prądów i myśli, gdzie panuje szum informacyjny tak wielki, że w swoim odrealnieniu zaczynacie żyć lokalnymi problemami Ameryki? Jak śmiecie zamykać oczy na bolączki polskich wsi i chełpić się solidarnością z czarnoskórymi obywatelami USA, wymagając jednocześnie by chłop z robotnikiem podzielali waszą perspektywę?

Czytałem sobie ostatnio pogardliwe wiązanki pod adresem gwary wiejskiej. Tacy niektórzy z was są otwarci i wielbiący inność. Byliście kiedyś, zakompleksione ojkofoby, w Wielkiej Brytanii? Tam co 30 kilometrów mówią z innym akcentem, a w Londynie nadal gadają w cockney.

Widzę jak małoletnia patointeligencja z internetu naśmiewa się z wykształcenia podstawowego. Piszą to ci sami ludzie, którzy dla własnej wygody ograniczyli się do medium dopuszczającym napisanie raptem paru liter w jednym poście.

W czym wy niby jesteście lepsi? W czytaniu programów wyborczych? Przecież wasz śliczny kandydat też obiecywał rozszerzony socjal. Jesteście tęczowymi papugami, dla których jedynym wyznacznikiem jest irracjonalna pogarda do wszystkiego co proste, stateczne i pachnące słomą.

Byliście w Holandii, ojkofoby? Tam do dzisiaj stoją domy z dachami pokrytymi strzechą.
 głos z emigracji
 PL, Wtorek 31-10-2023

44980. 
UWAGA CZYTELNICY!

Z powodu wolnej od handlu środy, najnowsze wydanie Waszej gazety „Kurier Iławski” ukaże się wyjątkowo już we WTOREK 31 października.
 KURIERZY
 Iława, Poniedziałek 30-10-2023

44979. 
Dynia – to nie tylko dekoracja.

W odżywianiu nie ma jak od mamy, czyli owoce i warzywa prosto z ogródka, te świeże, niegotowane, konserwowane, by zawartość szczególnie witamin była stuprocentowa. Październik jest czasem na ich przetwórstwo. Wiadomo, nie wszystkie dają się zakopcować, by zjadać surowe jak ziemniaki, czy marchewkę, cebulę i inne. Dynia i inne dyniowate, jak patisony, cukinie – idą na pierwszy ogień obróbce.

Dynia ma bogatą historiografię w konsumpcji i w zwyczajach jak np. w Dzień Zmarłych. Zapisała się w złej kulturze w USA przez Halloween, jako zwyczaj, nie godny wartościom chrześcijańskim. Jednak obyczaj zakorzenił się wśród polaków, nie koniecznie lubiany przez wszystkich. BANIA pozbawiona miąższu stała się straszydłem nieakceptowanym, ale smacznym w zależności od kucharskich umiejętności.

[...] Polacy odkryli magiczną moc dyni, nie na zaparcie, a na popęd płciowy; szczególnie tego, co zawierają pestki z dyni. Dlatego dodawano nasion dyni do różnych potraw, w tym do chleba codziennego. Zatem pestki dyni stanowią dodatkowy atut jej uprawy. Zawierają tłuszcze z grupy jedno-nienasyconej i trzymają niższy poziom cholesterolu; zawierają dużo cynku jakże przydatnego do wzrostu potencji.

Dziś niektóre gatunki chleba naszpikowane są pestkami dyni. W sumie dynia, jako niskokaloryczne warzywo, wpływa korzystnie na odchudzenie. Natomiast miąższ dostarcza beta karoten, czyli prowitaminę A, którą organizm przekształca na witaminę A, znaną z pozytywnego wpływu na wzrok. Również wapń fosfor i magnez - pierwiastek życia. [...]
 Feliks Rochowicz
 Iława, Poniedziałek 30-10-2023

44977. 
Odnośnie wpisu numer: 44960

[...] Radni miejscy zablokowali apetyty burmistrza na podwyżki podatków miejscowych, dlaczego więc spółdzielnia mieszkaniowa rozesłała do członków w blokach zapowiedź mimo wszystko o podwyżkach opłat po nowym roku? [...]

Możecie to wyjaśnić?
 lokatorka własnościowa
 Iława, Niedziela 29-10-2023

44975. 
Rząd przyjął rozporządzenie przeciw tzw. patodeweloperce.
To nowe warunki techniczne budynków i mieszkań – m.in.:

- do 5 metrów zwiększy odległość budynku mieszkalnego wielorodzinnego od granicy działki,

- wprowadzi minimum 25 m2 powierzchni użytkowej nowych mieszkań (z wyjątkiem lokali na 1. i 2. piętrze, do których jest bezpośredni dostęp z zewnątrz),

- wprowadzi minimum wysokości 2,2 m przegrody między balkonami, jeśli dla kilku mieszkań zbudowano je na 1 płycie balkonowej; powinna też mieć 30-50% przepuszczalności światła, by dać poczucie izolacji od sąsiadów,

- wprowadzi obowiązek pomieszczeń gospodarczych (minimum 15 m2) na potrzeby przechowywania np. rowerów w budynkach wielorodzinnych.

Nowela wejdzie w życie w kwietniu 2024.
 Kolega Skaner
 KURIER IŁAWSKI, Sobota 28-10-2023

44974. 
Odnośnie wpisu numer: 44960

...a tyle było jak pamiętam gadania, krzyku, hejtowania i pokazywania palcami na poprzedniego burmistrza, po co ma zastępców, bo to kosztuje.
Hipokryzja, matka słabeuszy.
 Jarosław
 Iława, Sobota 28-10-2023

44973. 
Odnośnie wpisu numer: 44955

Dług publiczny w krajach UE (% PKB) według danych Eurostatu (budżet państwa + wydatki z funduszy pozabudżetowych):

168 % - Grecja
144 % - Włochy
112 % - Hiszpania
112 % - Francja
091 % - strefa krajów z walutą euro 🇪🇺
066 % - Niemcy
049 % - Holandia
048 % - Polska

Dane na dzień 30 czerwca 2023 roku.
Wszystkie dane w ujęciu % do PKB.
 Jarosław
 Iława, Sobota 28-10-2023

44970. 
Czytam komentarze sympatyków Tuska: "Lepiej być pod patronatem Niemiec, niż w objęciach Rosji".
Odpowiem tak. Zagłosowaliście na proniemieckie partie, zbojkotowaliście referendum, a wasi kochani Niemcy dążą do współpracy z Putinem, więc dostaniecie jedno i drugie, ośmiogwiazdkowe debile.

Wyborca Platformy doradził mi, żebym wyemigrował, najlepiej do Rosji. Poinformowałem go, że nigdzie się nie wybieram, tylko spokojnie popatrzę na katastrofę, która się szykuje pod rządami jego wybrańców. Sądzę, że otrzeźwienie nastąpi bardzo szybko.

Wyborcy opozycji: "Poszliśmy na wybory, żeby wróciła demokracja".
Demokracja: "Ja nigdzie nie wyjeżdżałam, debile. Cały czas byłam w Polsce i pilnowałam, żebyście mogli pójść na wybory i głosować".
 Zbigniew
 Bydgoszcz-Iława, Piątek 27-10-2023

44969. 
O królestwo zginienia bliskie.
Polsko, powstań z kolan przed byle śmieciem, co udaje posła, który z obory w gumaczach do sejmu wszędzi i nami rządy ogłasza.
O Polsko i jej Narodzie, opamiętaj się.
Nadzieją Częstochowa. Kto wierzy, niech będzie.

Panno święta, co jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie!
Ty, co gród zamkowy nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem!
Jako dziecko mnie do zdrowia powróciłaś cudem, tak nas powróć cudem na Ojczyzny łono.
 Marszałek
 Iława, Piątek 27-10-2023

44967. 
Czekam na obiecane przez Donalda Tuska podwyżki zarobków dla nauczycieli o 30 procent.
 nauczycielka SP3
 Iława, Piątek 27-10-2023

44966. 
Wygląda na to, że gospodarka naprawdę ruszyła z kopyta w tym roku. Cały czas rosną obroty w handlu i przemyśle.
A inflacja cały czas spada. Prognozowana stawka na październik to 6,8 proc. czyli wyśmiewane 6% według prezesa Glapińskiego na koniec roku jest realne.
Zanosi się na to ze będzie 3% wzrostu PKB w przyszłym roku 2024, czyli najwyższe w Europie.
 Cezary
 PL, Piątek 27-10-2023

44965. 
Odnośnie wpisu numer: 44958

Bez przesady takie słowa: ciemna, ponura, nieludzka... To do osoby opis raczej, a nie budynku. Jest inny niż wszystkie w mieście, ponurakom nie podoba się ;-(

Skandynawski, taki pasuje. Miasto szare, ludzie nieuśmiechnięci, zawistni, złowrodzy, nadęci, zmęczeni, odmóżdżeni, niezadowoleni, zazdrośni, zagubieni, niedouczeni, zastraszeni itd.
Żyjemy dalej.
 kolejowy
 Iława, Czwartek 26-10-2023

44964. 
Prezydent Andrzej Duda: oświadczenie po wyborach 2023.

A jednak - mówiąc nowoczesnym, kulturalnym i otwartym językiem szacunku, fajności i miłości opozycji - "rura prezydentowi" nie zmiękła.

1. Dochowam konstytucyjnych terminów.
2. Nie ma powodów do skrócenia trwającej kadencji parlamentu.
3. Mamy dwóch kandydatów na szefa rządu i dwie grupy polityczne.
4. Opozycja nie ma umowy koalicyjnej.
5. Pierwsze posiedzenie nowego sejmu - poniedziałek 13 listopada 2023.
6. Negocjacje trwają, jeśli ktoś chciałby porozmawiać, zapraszam.

Bardzo dojrzałe, z szacunkiem do Polski, wystąpienie Prezydenta RP.
Jakże kontrastuje z dziecinnym zachowaniem opozycji.
 PiS & Love
 Iława, Czwartek 26-10-2023

44963. 
Odnośnie wpisu numer: 44956

Wpis do którego się odnoszę wskazuje jakie spustoszenie w głowie zrobił PiS i jego propaganda.
To jest niesamowite, że spora grupa Polaków dała się ukąsić myślom, słowom i czynom tak nikczemnym i małym ludziom jak Kaczyński, Duda czy Czarnek. Poziom amoralności tych - nie boję się tego słowa: osobników - jest zdumiewający.
I to wszystko podlane jakimś dziwnym nacjonalistycznym sosem.
Bardzo się cieszę, że Polska odetchnie.
 BDK
 Kisielice, Środa 25-10-2023

44960. 
Wielkie brawa dla radnych miejskich Iławy za zablokowanie w Ratuszu podwyżek podatków lokalnych!

Foryś Ryszard
Jackowska Ewa
Młotek Michał
Paczkowski Dariusz
Rozborski Dariusz
Rykaczewski Andrzej
Rykaczewski Piotr
Szymański Wojciech
Wyżlic Martyna

Niech burmistrz zwolni jednego ze swoich zastępców i pieniądze będą z oszczędności. Proste.
 Ola Mała
 Iława, Środa 25-10-2023

44959. 
Strasznie się ludzie poróżnili przez politykę.
Szkoda, że nie można tego wszystkiego szybciej załatwić.
Zlikwidować i po krzyku. Obsadzić stanowiska i ch… tam z tą Polską.
Już nie tylko wschodnią...
 Anna
 NML, Wtorek 24-10-2023

44958. 
Wybudowany żłobek ma bryłę brzydką jak stodoła z filmu grozy w 3D.
Jest ciemna, ponura, nieludzka, a już na pewno nie dla dzieci.
Jak wszystko, co firmuje Burmistrz Kopaczewski.
Dziwne, bo to przypadek zdziecinniały.
 Ewa
 Iława, Wtorek 24-10-2023

44957. 
Wielki błąd w przedłużeniu czasu głosowania nad klęską Polski.

PiS-owcy myśleli, że im dłużej głosowanie potrwa, tym więcej ludzi przyjdzie do urn, by na nich oddać głosów. I złapał się w sidła.

Zatem dlaczego o godz. 21 nie zamknięto lokali? Prawo stanowi jasno. Zwyczaj też. Zawsze tak było, że od tej godziny, choćby czekali pod lokalem, to nikogo już nie wpuszczono.

Od zawsze wszyscy szli o czasie, a bywało, że im bliżej było do godz. 21, tym chętnych było mniej, a komisja nudząc się, czekała aż zegar wybije.

Bywało nawet tak, że grubo przed 21 nikt już nie przychodził i nie wolno było urn otwierać. Ale przemądrzały PiS pozwolił, by pokazać ile Polaków na nich zagłosuje. I zagłosowali, ale tylko prawdziwi patrioci naszej Polski.
 Marszałek
 Iława, Wtorek 24-10-2023

44956. 
Odnośnie wpisu numer: 44947

Kurz powyborczy opadł, no i się zaczęło.

TVN-y, Onet-y i GazoWnia trąbią wszem i wobec "wygraliśmy wybory!" Bzdura i zakłamywanie rzeczywistości. PiS wygrało procentowo i jako partia zdobyło wyraźnie najwięcej mandatów w sejmie. Liczby nie kłamią.

Prawdą zaś jest, że cała opozycja w sumie w kilkunastu ugrupowań ma więcej mandatów, ale nazywanie tego "zwycięzcami" to spora przesada. Tym bardziej, że walka była nierówna. Wszyscy na jednego.

PiS miało przeciwko sobie większość popierających tylko opozycję komercyjnych mediów, unijnych urzędników, rządy Niemiec i Rosji putinowskiej.

A w kraju propaganda TVN-owską zrobiła swoje. Młodymi zaś zajął się internetowy tik-tok. Media te są mistrzami w robieniu ludziom wody z mózgu. Co im się w pełni udało. Wybrali jak wybrali a na rezultaty takiej decyzji przyjdzie nam wszystkim zapłakać.

Na początek będzie chaos, rozliczanie i sprzątanie, czyli psucie po PiS-e. Sprzedadzą naszą suwerenność za pieniądze KPO, sprowadzą migrantów w ramach relokacji, zamienią złotówkę na euro, a końcu wcielą nas do Euro-Rzeszy. I będziemy Euro-Murzynami.

Aż ciarki chodzą mi po plecach kiedy pomyślę o tym, co może nas czekać. Ludu mój ludu, cóżeś ty uczynił...!
 Krzysztof Zięba
 Iława, Poniedziałek 23-10-2023

44955. 
Odnośnie wpisu numer: 44940

Nie ma żadnej "ukrytej dziury budżetowej".
Garść faktów.

Deficyt budżetu przejmowany w 2015 po rządach PO wynosił 43 mld zł.
W takich warunkach nowa, prawicowa ekipa, wprowadziła programy socjalne dla seniorów 500+, dzieci 300+ i niższy wiek emerytalny. Nie mówiąc o późniejszych zmianach, jak choćby obniżenie podatków, na przykład dochodowy PIT z 19% do 12%.

Dzisiaj liberałowie, zwani Europejczykami, już wycofują się z obietnic wyborczych, a deficyt wynosi raptem 35 mld zł, i to przy 2 razy większym budżecie i rozbudowaniu benefitów!

Znowu wykrzykiwane hasło „pieniędzy nie ma i nie będzie” nie opiera się na żadnych kalkulacjach i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Taka jest po prostu mentalność tych ludzi. Wajcha w odkurzaczu ssącym zostanie przestawiona na wąską grupę oligarchiczną.
 Jarosław
 Iława, Poniedziałek 23-10-2023

44954. 
Czy tak zwany naród, a raczej zbieranina, która wybierze sobie na premiera szwabskiego lokaja, wprost marionetkę w rękach Berlina, zasługuje w ogóle, by mieć suwerenne państwo?
Może takiej zbieraninie niepodległość i suwerenność po prostu do niczego nie jest potrzebna?
 Antonio
 Iława, Niedziela 22-10-2023

44952. 
Niech ta nędza polityczna Kamysz-Kosiniak [PSL] nie poucza mnie, jak ma być Polska uzbrojona.
Jeśli kraj ma być silny i jeśli mają liczyć się z nim sąsiedzi, to musi być uzbrojony po zęby i mocny w gospodarce, a naród syty.
Nie ma innej prawdy.
 Marszałek
 Iława, Niedziela 22-10-2023

44951. 
Odnośnie wpisu numer: 44942

Zmyślona "dziura budżetowa" po poprzednikach to wygodny temat zastępczy żeby przykryć swoją nieudolność lub złe zamiary, bo naprawdę niepokojąco to wygląda.
Co słyszmy następnego? Armię też trzeba zlikwidować, tak? U sąsiada napaść dzikiego niedźwiedzia, a Polska co ma zrobić? Rozbroić się? Znowu likwidować jednostki wojskowe? I co jeszcze? Skasować umowy na zakup nowoczesnych systemów obrony powietrznej?
Pan Tusk na 2 tygodnie przed napaścią Rosji na Ukrainę [24 lutego 2022] był na sto procent pewny, że "nie będzie wojny", a tu masz. [...]
 Mały Antoś
 Iława, Niedziela 22-10-2023

44947. 
Zapowiedzi opozycji totalnej szykującej się do rządzenia:

- redukcja armii (Siemoniak)
- CPK likwidacja (Lenartowicz, Kierwiński)
- KPO jednak nie dzień po wyborach (Leszczyna, Nowacka)
- "dobrowolny ZUS" zamieniony na "wakacje" (Kosiniak)
- benefit 800+ brak kasy (Hołownia, Zalewski)
- pracujące niedziele (Kidawa)
- przyjęcie imigrantów (Gosek-Popiołek, Nowicka, Konieczny, Ochojska)
- likwidacja 13 i 14 emerytury (Kosiniak)
- kredyt mieszkaniowy 2% likwidacja (Leszczyna)
- wolna kwota 60 tys niemożliwa (Hennig-Kloska)
- koniec wakacji kredytowych (Leszczyna, Domański)

Lista coraz dłuższa. Zadowoleni?
 Agent J-23
 Iława, Sobota 21-10-2023


Strona [ poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 195 196 197 ... 386 387 388 następna ] z 388



102994971



REDAKCJA:
redakcja@kurier-ilawski.pl


Zaproszenia: co, gdzie, kiedy?
informator@kurier-ilawski.pl


Biuro Ogłoszeń Drobnych:
drobne@kurier-ilawski.pl


Biuro Reklamy:
reklama@kurier-ilawski.pl


Kronika Towarzyska:
kronika@kurier-ilawski.pl






Pierwsza strona | INFORMACJE | Opinie | Kurier Zdrowia i Urody | Papierosy | CENNIK MODUŁOWY | Ogłoszenia drobne | Ogłoszenia modułowe
Stopka | Wyszukiwarka | FORUM | 
E-mail: redakcja@kurier-ilawski.pl, reklama@kurier-ilawski.pl, ogloszenia@kurier-ilawski.pl
Copyright © 2001-2024 - Kurier Iławski. Wszystkie prawa zastrzeżone.